Tiskové zprávy

Prezident Aero se sešel s premiérem Etiopie

Vodochody, 29. listopadu 2023 – Prezident společnosti AERO Vodochody AEROSPACE, Viktor Sotona, se setkal s předsedou vlády Etiopie, Abiy Ahmedem. Premiér Etiopie si v sídle Aero prohlédl výrobní prostory, především produkci nového letounu L-39NG.

„Velice rád jsem přivítal pana premiéra v sídle Aero a představil mu výrobu našeho nového letounu L-39NG. Věřím, že navážeme na dosavadní úspěšnou spolupráci i v budoucnu s naším novým letounem, který nabízí zákazníkům nejmodernější systémy a zároveň patří k nákladově nejefektivnějším ve své kategorii,“ uvedl Viktor Sotona, prezident Aero.

Prezident Aero pan Viktor Sotona provedl premiéra Etiopie pana Abiy Ahmeda výrobními prostory Aero. Předseda vlády Etiopie s delegací se zajímal především o produkci nového letounu L-39NG. Získal též informace ohledně schopností L-39NG a použitých moderních technologií pro výcvik pilotů i klíčových parametrů ozbrojené verze.

Aero se společností Omnipol spolupracuje s Etiopií již dlouhodobě. Ministerstvo národní obrany Etiopie provozuje letouny L-39 Albatros z dílny Aero. Přechod z L-39 Albatros na L-39NG představuje výraznou modernizaci a vylepšení výcvikových schopností pilotů. Kromě tréninku pilotů je L-39NG vhodná také pro lehké bojové a průzkumné mise.

V nedávně době podnikl premiér České republiky Petr Fiala podnikatelskou misi po Africe. První zastávkou byla právě Etiopie, kde delegace v čele s premiérem navštívila řadu významných míst. Jedním z nich byla letecká základna v Bishopu, kde létají i letouny Aero L-39 Albatros. Premiér ČR se setkal též se zaměstnanci Aero, kteří v místě provádějí generální opravy a modernizace letounů L-39 Albatros.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a modernizace civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Kontakt:
Radka Černá, PR & Communications Manager
e-mail: radka.cerna@aero
mobil: +420 608 974 258
www.aero.cz
Facebook: @aerovodochody
X (Twitter): @AERO_Vodochody
LinkedIn: @Aero-vodochody-aerospace-a.s.