Tiskové zprávy

Aero prodloužilo spolupráci s volejbalisty Odolena Voda na extraligový ročník 2023/2024

Vodochody, 19. července 2023 – Aero podepsalo smlouvu s extraligovým volejbalovým klubem Odolena Voda na další sezonu a prodloužilo tak úspěšnou a dlouhodobou spolupráci o další ročník. Pro extraligové období 2023 až 2024 se tak stává generálním partnerem klubu, kterému propůjčuje název AERO Odolena Voda.

Spolupráce mezi společností Aero a volejbalem v Odolene Vodě píše dlouhou historii. Oddíl volejbalu v Odolene Vodě byl založen v roce 1953 a již od roku 1961 se spojil s podnikem Aero. V roce 1968 poprvé postoupil do nejvyšší soutěže volejbalu pod názvem AERO Odolena Voda.

Společnost Aero se věnuje podpoře sportu a též regionu, ve kterém působí. Podporuje též vzdělávání a žáky a studenty v jejich rozvoji i zájmu o obor. Spolupráce s volejbalovým oddílem Odolena Voda v sobě spojuje vše uvedené, včetně rozvoje mládežnického sportu a jeho propojení s největším leteckým výrobcem v České republice. Volejbal z Odolene Vody navíc dělá regionu skvělé jméno nejen v ČR, ale reprezentuje i špičkový volejbal na evropské úrovni.

Tým AERO Odolena Voda je sedminásobným mistrem republiky, poslední titul klub získal v roce 1996. Jde o jeden z nejúspěšnějších týmů v naší zemi. Působí v něm i celá řada bývalých a současných reprezentantů. V sezóně 2022/23 skončili volejbalisté AERO Odolena Voda na šestém místě UNIQA extraligy.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a modernizace civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Kontakt:
Radka Černá, PR & Communications Manager
e-mail: radka.cerna@aero.cz 
mobil: +420 608 974 258
www.aero.cz

Facebook: @aerovodochody
Twitter: @AERO_Vodochody
LinkedIn: @Aero-vodochody-aerospace-a.s.