Tiskové zprávy

Aero koupilo společnost Technometra Český Brod

Vodochody 11. března 2024 – Společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. získala 100% podíl ve společnosti Technometra Český Brod a.s.. Technometra patří mezi významné dodavatele Aero pro nový letoun L-39NG, dodává a realizuje opravy agregátů také pro starší letouny vyrobené v Aero.

Akvizice společnosti Technometra Český Brod byla dokončena 7. března 2024, kdy se Aero stalo 100% akcionářem Technometry. Společnost Technometra dlouhodobě s Aero spolupracuje a patří mezi jeho hlavní české dodavatele. „Cílem nákupu tohoto strategického dodavatele je stabilizace a rozvoj našeho dodavatelského řetězce. Akvizicí pro Technometru zajistíme pokračování výroby, stabilizaci financí a práci pro zaměstnance,“ uvádí Viktor Sotona, předseda představenstva a CEO Aero.

Aero se aktivně podílí na řízení Technometry již od začátku tohoto roku. Předsedou správní rady byl od 15. ledna 2024 jmenován Jiří Linka, který dříve zastával funkci ředitele výroby v Aero. Společnost Technometra dodává své produkty a služby nejen do Aero, ale například také do Aircraft Industries, Zlin Aircraft, Latecoere Czech Republic a dalších.

Technometra Český Brod je česká strojírenská společnost s výrobními prostory umístěnými v Českém Brodě. Výroba se zaměřuje především komponenty pro letecký průmysl, zejména na hydraulické a pneumatické přístroje, hydraulické filtry, hydraulická pístová čerpadla, převodovky a nápravy. V současné době zaměstnává kolem 60 zaměstnanců s mnohaletými zkušenostmi v daných oblastech výroby. Technometra zároveň disponuje celou řadou certifikátů, opravňujícími společnost zejména k projektování, výrobě a údržbě leteckých přístrojů.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a modernizace civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Kontakt:
Radka Černá, PR & Communications Manager
e-mail: radka.cerna@aero
mobil: +420 608 974 258
www.aero.cz
Facebook: @aerovodochody
Twitter: @AERO_Vodochody
LinkedIn: @Aero-vodochody-aerospace-a.s.