Tiskové zprávy

Zaměstnancům Aero se zvednou mzdy

Vodochody, 18. 3. 2024 – Aero podepsalo kolektivní smlouvu na rok 2024. Na jejím základě zvedá zaměstnancům mzdy v průměru o 5 procent. Kromě toho zvyšuje u dělnických profesí měsíční prémie na 15 procent ze mzdy, o 10 až 40 procent navyšuje i vybrané příplatky za směny a pokračuje ve vyplácení finanční odměny „Podíl na úspěchu“ za naplňování cílů, a to až do výše 45 000 Kč. Zvedá i příspěvky na obědy, které tak budou moci mít zaměstnanci zcela zdarma. Kolektivní smlouva je účinná od 1. dubna 2024.

„Rád bych vyjádřil své upřímné poděkování odborové organizaci a jejímu předsedovi za konstruktivní přístup během jednání, který nám umožnil nalézt společné řešení. Vyjednávání kolektivní smlouvy bylo náročné, ale férové. Tato spolupráce nás posouvá vpřed nejen jako profesionály, ale také jako kolektiv. Oceňuji, že jsme společně nalezli podmínky, které budou motivující pro naše zaměstnance a podpoří naše společné úsilí, aby Aero mohlo růst. Naším cílem je nejen posilovat výrobu, ale také zlepšovat podmínky pro naše pracovníky,“ uvedl k uzavření kolektivní smlouvy Viktor Sotona, prezident a generální ředitel společnosti Aero.

Základní organizace odborového svazu KOVO AERO VODOCHODY AEROSPACE a společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. uzavřely 14. března kolektivní smlouvu. V ní se mimo jiné dohodly na navýšení mzdových prostředků v průměru o 5 procent od 1. dubna 2024. Zaměstnancům Aero se zvýší i vybrané příplatky o 10 až 40 procent měsíčně. I nadále bude Aero vyplácet finanční odměnu, kterou zavedlo v loňském roce, „Podíl na úspěchu“ za naplňování ročních cílů ve výši 20 000 až 45 000 Kč. Zvyšuje se i příspěvek zaměstnavatele na stravu na 100 Kč za odpracovanou směnu, zaměstnanci tak budou mít každý den na výběr ze tří obědů zcela zdarma. 

„V průběhu posledních tří let jsme se věnovali transformaci naší firemní kultury a pracovního prostředí s cílem zlepšit podmínky našich zaměstnanců a adekvátně ocenit jejich práci. Naší vizí bylo stát se nejen místem, kde se dobře pracuje, ale skutečně výjimečným pracovištěm. S hrdostí mohu říct, že jsme na této cestě dosáhli během tří let pozoruhodného pokroku – zkrácení pracovního týdne na 37,5 hodiny, zavedení nových benefitů ve výši 48 000 Kč ročně pro každého zaměstnance a výrazný nárůst základních mezd o 30 procent pro naše dělníky, doplněný o bonus ve formě 13. mzdy. Navíc jsme otevřeli novou jídelnu, kde nabízíme kvalitní, nutričně vyvážené jídlo, které teď bude pro naše zaměstnance zdarma. Tyto kroky nás přibližují k našemu cíli být místem, kde se nejen dobře pracuje, ale kde se každý cítí opravdu oceněn a motivován,“ doplňuje Luboš Tejkl, výkonný vice prezident a personální ředitel Aero.

Aero je významný zaměstnavatel, který dává práci více než 1700 lidem. Přes sto pracovních pozic má otevřených jak pro profesionály s know-how, tak pracovníky z široké škály řemesel. V loňském roce otevřelo Aero nové vývojové centrum v Brně. Spolupracuje i s řadou středních a vysokých škol, kterým poskytuje praktickou a odbornou podporu a umožňuje i špičkové uplatnění v oblasti výzkumu a vývoje. Zaměstnanci v Aero získávají stabilní práci v atraktivním oboru výroby letadel s možností širokého uplatnění a dalšího vzdělávání.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a modernizace civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Kontakt:
Radka Černá, PR & Communications Manager
e-mail: radka.cerna@aero
mobil: +420 608 974 258
www.aero.cz
Facebook: @aerovodochody
Twitter: @AERO_Vodochody
LinkedIn: @Aero-vodochody-aerospace-a.s.