Produkty a služby

Aero Vodochody je historicky největším výrobcem cvičných proudových letounů na světě. Celkově vyrobilo na 11 tisíc letounů, stovky z nichž stále létají na všech kontinentech. Letouny z Aera se pyšní skvělou ovladatelností a schopností obstát ve všech klimatických podmínkách.

Aero se opírá o tradice a zkušenosti z vývoje a výroby vojenských letadel sahající až k začátkům firmy Aero v roce 1919. Hlavními zdroji zkušeností se vztahem k současné náplni činnosti jsou licenční výroba sovětských proudových letadel řady MiG a téměř šedesátileté zkušenosti z vývoje a výroby čtyř generací vojenských cvičných proudových a lehkých bojových letadel.

V současnosti se Aero soustředí zejména na rozvoj vlastních letounů - lehkého bojového letounu L-159 a L-39NG, nové generaci legendárního cvičného letounu. Mezi schopnosti Aera patří také údržba, opravy a modernizace vojenských proudových letadel vlastní výroby. Aero se dále zabývá i modernizačními službami pro civilní letadla, leteckým zkušebnictvím a letovým výcvikem.