Kooperace

L-410 UVP-E20 a L-410NG
Produkty a služby

Aircraft Industries (v minulosti Let Kunovice) je společnost s více než 80letou historií a od svého založení vyráběla jak malé dopravní letouny, tak zemědělské letouny, z nichž je známý převážně Čmelák, dále též kluzáky aj.

Aircraft Industries je v současnosti největším českým výrobcem civilních dopravních letounů. Vyvíjí, vyrábí a prodává ikonické letouny řady L 410, k nimž poskytuje servis, údržbu a dodávky náhradních dílů.

O letadle

Letouny řady L 410 jsou turbovrtulové, celokovové hornoplošníky, které vynikají svou spolehlivostí, bezpečností a schopností provozu v extrémních klimatických podmínkách. Jsou provozovány ve více než 60 zemích, na pěti kontinentech světa, přičemž největší část byla dodána do Ruska a dále pak do Afriky, Jihovýchodní Asie, Jižní Ameriky a do Evropy. Od roku 1969 bylo vyrobeno více než 1 200 kusů.

Letouny L 410 slouží pro civilní účely jak provozovatelům komerční letecké dopravy, tak i vládním agenturám, armádě (jako civilní letoun) nebo aeroklubům po celém světě. Letoun je víceúčelový a je vyráběn v mnoha variantách. Letouny L 410 představují ideální spojení prvotřídních technických parametrů a ekonomického provozu pro přepravu cestujících a nákladu na krátké a středně dlouhé vzdálenosti.

L 410 NG je díky vylepšeným parametrům, zejména delšímu doletu, vhodný pro využití jak u aerolinek, tak na patrolovací mise v různých státních institucích. L 410 NG je v nabídce ve všech verzích, obdobně jako typ L 410 UVP-E20. Zákazníkům je nabízena verze pasažérská, nákladní, MPA, výsadkářská, záchranná a ambulantní.