AERO Vodochody na AirPower 2019

Společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zúčastnila největší letecké show v Rakousku AirPower 2019, která proběhla 6. – 7. září na vojenské letecké základně v Zeltwegu. Součástí prezentace na stánku AERA byl marketingový simulátor nového cvičného proudového letounu L-39NG, který přitáhl velkou pozornost návštěvníků VIP zóny včetně zástupců oficiálních delegací.

„Akce AirPower jsme se účastnili vůbec poprvé a naše přítomnost byla participujícími rakouskými vládními špičkami a představiteli rakouských ozbrojených složek vnímána velmi pozitivně. Rakousko plánuje v příštích letech realizovat nákup nových letounů pro výcvik vojenských pilotů s možností nést výzbroj pro boj proti pozemním cílům a pomalým vzdušným cílům a projevilo zájem i o náš letoun L-39NG. Přestože o budoucí koncepci výcviku pilotů a obrany vzdušného prostoru Rakouska ještě není definitivně rozhodnuto, již dnes je jisté, že velký důraz bude kladen na víceúčelovost poskytovaného řešení a s ním spojené pořizovací a provozní náklady. Jsme přesvědčeni, že letoun L-39NG může rakouské straně poskytnout zcela unikátní poměr cena-výkon," sdělil ředitel obchodu Aera Vodochody Jan Drdák.

Během dvoudenní air show navštívil stánek Aera Vodochody například rakouský ministr obrany Thomas Starlinger, ministr pro dopravu, inovace a technologie Andreas Reichhardt, náčelník štábu Genmjr. Robert Brieger či národní ředitel pro vyzbrojování genpor. Norbert Gehart.

Přiložené obrázky