Prezident Aera Vodochody Giuseppe Giordo jmenován členem představenstva SAMI

Je nám ctí oznámit, že prezident a generální ředitel naší společnosti Giuseppe Giordo byl fondem Kingdom Public Investment Fund (PIF) jmenován do funkce člena představenstva společnosti Saudi Arabian Military Industries (SAMI).

Představenstvu SAMI předsedá H.E. Ahmed bin Aqeel Al-Khateeb (člen představenstva PIF a poradce generálního sekretariátu Rady ministrů Saudské Arábie). Představenstvo se dále skládá z dalších vysokých vládních představitelů, jako jsou H.H. Prince Faisal Bin Farhan Al Saud (vrchní poradce velvyslankyně Saudské Arábie v USA), H.E. Khalid Bin Abdulaziz Al-Falih (Ministr pro energetiku a průmysl, předseda společnosti Aramco a bývalý generální ředitel Aramco), H.E. Dr. Ghassan Ahmed Alsulaiman (bývalý guvernér tamního svazu malých a středních podniků), Dr. Ghassan Abdulrahman AlShibl (předseda a bývalý saudský ředitel společnosti AEC), Mr. Abdulaziz A. Al-Sowailim (president a předseda EY pro region Střední východ a severní Afrika).

Představenstvo SAMI doplňují tři zahraniční odborníci v oblasti obranného průmyslu a letectví, jejichž úkolem je lokalizovat až 50 procent výdajů na obranu do roku 2030 v Saudské Arábii a vytvořit tím nové pracovní příležitosti pro obyvatele arabské země.

Zahraničními členy představenstva jsou v pozici generálního ředitele Andreas Schwer (bývalý předseda a president společnosti Rheinmetall International AG), Michael Ronald Cosentino (president společnosti Airbus Defence & Space a bývalý viceprezident EADS) a prezident a generální ředitel Aera Vodochody Giuseppe Giordo (bývalý generální ředitel společnosti Alenia Aermacchi).

Vážíme si takové významné pocty pro nejvyšší vedení naší společnosti.

Přiložené obrázky