Aero Vodochody na dnech NATO v Ostravě

O víkendu 15. – 16. září, Ostrava – Na Letišti Leoše Janáčka proběhl již XVIII. ročník Dnů NATO v Ostravě a IX. ročník Dnů Vzdušných sil Armády České republiky, největší bezpečnostní akce v Evropě. Tentokrát se nesl v duchu oslav stého výročí vzniku Československa i jeho ozbrojených sil. Divácká účast letos dosáhla rekordních 220 000 za oba víkendové dny a Aero Vodochody AEROSPACE a.s. jako generální partner samozřejmě nemohlo chybět.

„Jsme nesmírně rádi, že AERO Vodochody, společnost, která se během své existence stala pojmem v obranném a leteckém průmyslu, bude opět generálním partnerem akce. Partnerství s jednou z nejvýznamnějších společností ve svém odvětví jen potvrzuje, že Dnům NATO právoplatně patří titul největší bezpečnostní show v Evropě,“ říká Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000.

Novinkou Aera na dnech NATO byl letecký simulátor nového cvičného letounu L-39NG, který si mohli vyzkoušet návštěvníci VIP Aero chalet. Nejlákavější součástí prezentace Aera ovšem byla statická ukázka technologického demonstrátoru L-39CW vystavená po boku L-39 v unikátní historické kamufláži Retro 68 k oslavě 50. výročí jejího prvního letu, na jejímž vzniku se přímo podílela i lakovna Aera.

 „Propojení mezi tradicí českého letectví a současností je velmi důležité pro celé odvětví, které dnes zažívá inovaci. Nové projekty, jako jsou letouny L-39NG a L-39CW, propojují prostřednictví dodavatelského řetězce mnoho firem a institucí v regionu, a to nejenom těch, které působí leteckém průmyslu. Spolupráce na inovacích a nových projektech nám umožní v tradici letectví pokračovat,“ řekl prezident Aera Giuseppe Giordo. Šéf Aera očekává, že na příštím ročníku Dnů NATO v Ostravě Aero nabídne návštěvníkům letovou ukázku prvního prototypu L-39NG.

Kontakt:
Tobiáš Tvrdík
PR manažer
tobias.tvrdik@aero.cz
+420 731 624 842