Aero a SkyTech se dohodly na strategické spolupráci na programu L-39NG (video)

AERO Vodochody AEROSPACE, přední středoevropský letecký výrobce, a portugalská společnost SkyTech, přední poskytovatel vojenských leteckých služeb, podepsali na Farnborough Air Show 2018 závazný Letter of Intent na dodávku 10 cvičných proudových letounů L-39NG s opcí na dalších 6 letounů L-39NG. Kombinace moderních cvičných letounů L-39NG a inovativní přístup společnosti SkyTech přináší na trh jedinečnou příležitost pro výcvik moderních vzdušných sil.

Společnost SkyTech zpřístupní letku L-39NG jakémukoliv zákazníkovi, ať už za účelem výcvikových letových hodin, nebo ve formě krátkodobého, střednědobého nebo dlouhodobého pronájmu (leasingu). Letoun L-39NG je certifikován podle evropských vojenských požadavků na letovou způsobilost (EMARS), a tím přináší skutečnou kompatibilitu a interoperabilitu v rámci provozovatelů EU a NATO bez nutnosti dodatečné certifikace a přeshraničních procesů.

 Flotila LoI L-39NG zahrnuje dodávku nejmodernějších simulátorů a debriefingových zařízení pro efektivní výcvik a učební proces. Spolupráce AERO-SkyTech je klíčovým prvkem globální strategie společnosti AERO v oblasti spolupráce s dalšími vybranými partnery nabízející jedinečnou dostupnost proudového výcviku jakémukoliv letectvu na světě, které vyžaduje nejnovější letouny, ale zároveň čelí rozpočtovým omezením.

 Giuseppe Giordo, prezident a generální ředitel společnosti AERO, komentoval spolupráci slovy: "Jsme hrdí na to, že v návaznosti na podpis kontraktu se Senegalem, jsme podepsali další závaznou dohodu, jež nám navyšuje počet objednávek na 38 letounů k dodání mezi lety 2020 až 2022 a přichází od mezinárodního zákazníka. Dohoda se SkyTechem pro nás představuje strategické partnerství a start nové éry proudového výcviku v době, kdy mají všechny vzdušné síly urgentní potřebu výcviku při nízkých nákladech, a současně zvýšených požadavcích na čas a kapacitu.  Řešení se společností SkyTech umožňuje okamžitý výcvik letectva a poskytuje provozovatelům čas a komfort výběru nového cvičného letounu, nebo jim alternativně umožňuje používat řešení AERO-SkyTech dlouhodobě. Jsme hrdí na to, že si společnost SkyTech vybrala L-39NG jako základní kámen pro výcvik."

 Dr. Paulo Mirpuri, President and CEO společnosti SkyTech považuje spolupráci za: "Strategický milník ve vývoji SkyTech a za něco, co firma hrdě sdílí se společností Aero".

Společnost SkyTech, za níž stojí významná letadlová leasingová společnost HiFly a která spolupracuje s poskytovatelem australské obrany Adagold Aviation, začíná měnit způsob, jakým se dnes vojáci dívají na řešení veřejných zakázek. Dr. Mirpuri vysvětluje: "Můžeme vytvořit situaci, kdy by vzdušné síly mohly získat potřebnou letku s menším zatížením na napjaté rozpočty pro výcvik". L39NG je důležitou součástí naší strategie s cílem poskytovat zemím nákladově efektivní možnosti, jak nové piloty posouvat různými fázemi výcviku, od počátečního screeningu až po letové operace.

Dále říká, že "společnost SkyTech bude včas schopna nabídnout leteckým silám přístup k letadlům, které pokrývají různé fáze výcviku, a také jim nabídne výběr letadel v souladu s pokroky studenta". Dr. Mirpuri dodává: "Letectvo nemusí měnit svoje vzdělávací programy, ale bude mít možnost vybrat si takové letadlo, která pokryje každou fázi výcviku, a to jak nákladovou efektivitou, tak účinností. Pro tento cíle je L-39NG ideálním řešením".

 

L-39NG

Letoun L-39NG je moderní a efektivní lehký proudový letoun schopný plnit roli lehkého bitevníku a jednotného a komplexního letounu pro plnohodnotný výcvik pilotů moderních vzdušných sil. Letoun vychází z aerodynamické koncepce původních L-39, avšak využívá soudobé technologie a vybavení. Pohon obstarává vysoce moderní motor FJ44-4M dodávaný s údržbovým systémem TAP Blue, který uživatelům zajišťuje bezprecedentní letuschopnost a predikovatelnost údržbových nákladů. Avionika letounu je připravena pro výcvik budoucích pilotů letounů čtvrté a páté generace a může být do značné míry přizpůsobena požadavkům zákazníka. L-39NG je vybaven pěti závěsnými body pro nesení výzbroje. Součástí letounu je i široké spektrum simulačních technologií včetně zapojení do vysoce moderního taktického simulačního centra s cílem zvýšit účinnost výcviku. Strategickým partnerem projektu L-39NG je společnost Omnipol, která se z 50 % finančně spolupodílí na vývoji letounu. Další podrobnosti o novém letounu zjistíte na www.l-39ng.aero.

 AERO Vodochody AEROSPACE

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj a výrobu civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky stovkám stále používaným letounů L-39 a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly.

V oblasti civilního letectví je Aero partnerem největších leteckých výrobců v široké škále projektů. V posledních letech přitom přijalo zodpovědnost nejen za výrobu, ale i za vývoj strukturálních částí letounů díky několika risk-sharingovým programům.

SkyTech

Společnost SkyTech nabízí postupy k řešení nedostatků ve vojenském letectví. Společnost je schopna financovat vojenské letouny, letové simulátory a další související zařízení se širokou škálou cenově výhodných a inovativních možností. Společnost SkyTech může také poskytovat provozní podporu a podporu údržby a širokou škálu vojenských služeb tím, že nabízí řadu řešení pro krátkodobé, střednědobé nebo dlouhodobé smlouvy.

Inovativní řešení společnosti SkyTech byla postavena na pevném základě úspěšného řízení a koordinace rozhraní mezi vojenskými a civilními operacemi, jejich specifickými požadavky a různými úrovněmi souladu. Díky rozsáhlým zkušenostem s dodávkami letadel několika ministerstvům obrany a vládám společnost SkyTech nabízí vysoce kvalifikovanou úroveň služeb zákazníkům s dlouhodobými obchodními, technickými a provozními zkušenostmi.

Společnost SkyTech je poháněna Hi Fly - Hi Fly provozuje velkou flotilu letadel Airbus: A330 a A340 a je úspěšnou leteckou společností specializovanou na mokrý i suchý leasing, je certifikovaná EASA, portugalským úřadem pro civilní letectví (ANAC) a maltským ředitelstvím dopravního civilního letectví (TM CAD). Hi Fly má také od ministerstva dopravy USA povolení operovat v USA. Letecká společnost je také certifikována pro provoz na celém světě bez jakýchkoli omezení, včetně držení zahraničních AOC ze zemí, jako jsou: Austrálie, Japonsko a Kanada, Brazílie a Mexiko.

Kontakt

Tobiáš Tvrdík, PR manager

tobias.tvrdik@aero.cz

+420 731 624 842

Přiložené obrázky