Aero a Sikorsky prodloužily kontrakt na výrobu kokpitů pro Black Hawk

Podle nového dodatku ke smlouvě bude Aero vyrábět kokpity pro legendární vrtulníky nejméně do roku 2023.

Aero Vodochody vyrábí plně vybavené kokpity pro vrtulníky UH-60M Black Hawk od roku 2011. „Program Black Hawk je jedním ze strategických projektů v rámci naší spolupráce se světovými leteckými výrobci. Rozšíření kontraktu o dalších pět let je známkou naší spolehlivosti jako dodavatele i dalšího posílením vztahů s naším zákazníkem,“ řekl Giuseppe Giordo, prezident Aera Vodochody.

Aero vyrábí kokpity pro vrtulníky Black Hawk jako jeden ze dvou dodavatelů pro společnost Sikorsky Aircraft Corporation, která patří do skupiny Lockheed Martin. Do konce května 2017 Aero odeslalo zákazníkovi celkem 240 kokpitů pro model UH-60M. Aero a Sikorsky spolupracují také na programu S-76. Pro tuto civilní helikoptéru Aero vyrábí kompletní vrtulník připravený k instalaci dynamických částí. Díky oběma zmíněným programům, S-76 i Black Hawk, má Aero stabilní pozici na světovém trhu nejen ve výrobě letadel, ale i vrtulníků.

V oblasti zahraniční spolupráce se Aero profiluje jako risk-sharingový partner největších světových leteckých výrobců. V současnosti spolupracuje například s brazilskou společností Embraer na výrobě vojenského letounu KC-390 či s kanadskou firmou Bombardier na výrobě civilních dopravních letounů CSeries. V budoucnu by Aero chtělo rozšířit svou výrobu právě i v oblasti vrtulníků.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj a výrobu civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky stovkám stále používaným letounů L-39 a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly.

V oblasti civilního letectví je Aero partnerem největších leteckých výrobců v široké škále projektů. V posledních letech přitom přijalo zodpovědnost nejen za výrobu, ale i za vývoj strukturálních částí letounů díky několika risk-sharingovým programům.

Kontakt
Tobiáš Tvrdík, PR manažer
tobias.tvrdik@aero.cz, +420 731 624 842