Aero se na tři roky stává generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě

14. února 2017, Odolena Voda – Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR, které jsou největší leteckou akcí v ČR a také největší bezpečnostní show v Evropě, budou od letošního roku spojeny s nejvýznamnějším českým leteckým výrobcem, společností Aero Vodochody. Aero střídá v  pozici generálního partnera po sedmi letech švédský SAAB. Aero se zároveň stává letošním generálním partnerem také další důležité letecké akce v ČR – Dne otevřených dveří 21. základny taktického letectva Čáslav.

Prezident Aera Vodochody Giuseppe Giordo dnes podepsal s managementem Jagello 2000, organizátora Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, smlouvu na tři roky a také smlouvu stvrzující generální partnerství dne otevřených dveří v Čáslavi. Slavnostní podpis proběhl za přítomnosti zástupců české armády a Ministerstva obrany ČR. „Nové partnerství vnímáme jako velmi významné pro Aero Vodochody v souvislosti s naším rostoucím důrazem na vojenský program a výrobu vlastních letounů. Jsem přesvědčen, že nejvýznamnější letecká akce v zemi a největší tuzemský letecký výrobce mohou těžit ze vzájemné spolupráce,“ řekl prezident Aera Vodochody Giuseppe Giordo.

Na Dny NATO dorazilo v loňském roce 130 000 fanoušků vojenské techniky, den otevřených dveří v Čáslavi navštěvuje kolem 50 000 lidí. Na Dnech NATO v Ostravě se Aero podílelo i v minulých letech, jako hlavní partner, vystavovatel a aktivní účastník v rámci leteckého programu. „Jsme rádi, že můžeme navázat na dosavadní úspěšnou spolupráci a společně ji dál rozvíjet. Věříme, že naše nové partnerství povede k dalšímu rozvoji celé akce a posune dál jak nás, tak našeho nového generálního partnera,“ sdělil předseda společnosti Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík.

Účast u podpisu smlouvy si nenechala ujít řada významných osobností, mezi nimi i velitel 21. letecké základny v Čáslavi plukovník Petr Tománek. „S radostí také oznamujeme, že díky spolupráci s Aerem Vodochody budou mít návštěvníci exkluzivní příležitost spatřit prototyp modernizované dvoumístné L-159T2,“ sdělil plukovník Petr Tománek, velitel 21. základny taktického letectva Čáslav.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj a výrobu civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. Aero je stálým partnerem řady armádních letectev. S více než 6000 dodanými letouny je Aero historicky největším výrobcem cvičných proudových letounů na světě. Nyní se zaměřuje vývoj a výrobu vlastních letounů, L-159 a L-39NG. Dále také podporuje všechny typy letounů z rodiny L-39. V oblasti civilního letectví je Aero partnerem největších leteckých výrobců v široké škále projektů, včetně několika risk-sharingových programů. Aero je zakládajícím členem Svazu českého leteckého průmyslu.

Kontakt na AERO Vodochody AEROSPACE:
Tereza Vrublová
tisková mluvčí
+420 734 518 038

Přiložené obrázky