Aero rozvíjí vztahy s partnery projektu L-39NG

Vývoj proudového cvičného letounu L-39NG, nové generace legendární L-39, intenzivně pokračuje. Na podporu dalšího vývoje projektu zorganizovalo Aero konferenci pro partnery, na níž dorazily téměř tři desítky firem z oblasti letectví a souvisejících technologických odvětví.

„Kvalitní spolupráce, jakou máme s našimi partnery, a jejich aktivní přístup jsou dalšími ukázkami robustnosti a vyspělosti projektu L-39NG. Tato robustnost bude mít přínos také pro naše zákazníky a je příslibem úspěchu projektu,” uvedl president Aera Giuseppe Giordo. Konferenci zahájil president Aera Vodochody Giuseppe Giordo představením dlouhodobého strategického plánu společnosti, jejímž hlavním cílem je, aby Aero ve světě opět hrálo významnou roli dodavatele vlastních letounů. Dodavatelé se dále seznámili s tím, jaký potenciál pro cvičné proudové letouny současný letecký trh nabízí a jaké pozice v něm může Aero díky letounu L-39NG ale také lehkým bitevníkům L-159 v budoucnu dosáhnout.

Z řad zahraničních partnerů projektu L-39NG se zúčastnili zástupci dodavatele leteckých motoru Williams International, výrobce leteckých sedaček Martin-Baker či dodavatele překrytu kokpitu, švýcarské společnosti Mecaplex. Mezi početnou skupinou tuzemských partnerů měli místo například zástupci společností Jihlavan, Technometra Český Brod či PBS Brno.

O L-39NG

Letoun L-39NG je moderní a efektivní cvičný typ určený jako jednotný a komplexní prostředek pro plnohodnotný výcvik moderních vzdušných sil. Letoun vychází z aerodynamické koncepce původních L-39, avšak využívá soudobé technologie a vybavení. Pohon obstarává vysoce moderní motor FJ44-4M dodávaný s údržbovým systémem TAP Blue, který uživatelům zajišťuje bezprecedentní letuschopnost a predikovatelnost údržbových nákladů. Avionika letounu je připravena pro výcvik budoucích pilotů letounů čtvrté a páté generace a může být do značné míry přizpůsobena požadavkům zákazníka. L-39NG je vybaven pěti závěsnými body pro nesení výzbroje. Součástí letounu je i široké spektrum simulačních technologií včetně zapojení do vysoce moderního taktického simulačního centra s cílem zvýšit účinnost výcviku. Další podrobnosti o novém letounu zjistíte na www.l-39ng.aero.

O Aeru

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj a výrobu civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. Aero je stálým partnerem řady armádních letectev. S více než 6000 dodanými letouny je Aero historicky největším výrobcem cvičných proudových letounů na světě. Nyní se zaměřuje vývoj a výrobu vlastních letounů, L-159 a L-39NG. Dále také podporuje všechny typy letounů z rodiny L-39. V oblasti civilního letectví je Aero partnerem největších leteckých výrobců v široké škále projektů, včetně několika risk-sharingových programů. Aero je zakládajícím členem Svazu českého leteckého průmyslu.

Přiložené obrázky