Aero přivítalo účastníky Fast Jet Pilot Training CEE

V rámci konference věnované sdílení a zdokonalování zkušeností s výcvikem pilotů proudových stíhacích letounů Fast Jet Pilot Training CEE proběhlo v pondělí večer společenské setkání v hangáru Aera, kterého se účastnili letečtí piloti z více než desítky různých zemí.

Odborníci na výcvik pilotů proudových stíhacích letounů z Kanady, Itálie, Maďarska a řady dalších zemí se seznámili se schopnostmi a výhodami L-39NG, nové generace legendárního Albatrosu. „Vnímám velmi pozitivně naše schopnosti v oblasti tréninku a pozitivně vidím i budoucnost letounu L-39NG a budoucnost spolupráce mezi Aerem a českým letectvem. Jsme připraveni nabízet letoun, který je velmi konkurenceschopný,“ řekl prezident Aera Vodochody Giuseppe Giordo.

„Aero Vodochody je naším hlavním dodavatelem letounů už od dvacátých let 20. století. Rád bych ocenil skvělou podporu, které se nám od Aera dostává v oblasti tréninku, a to nejen v trénování pilotů, ale i techniků, a také v rámci veškeré servisní podpory,“ uvedl generálmajor Jaromír Šebesta, velitel vzdušných sil Armády ČR.

Více o konferenci zde

Přiložené obrázky