Aero přesídlilo do nově zrekonstruované budovy přezdívané Pentagon (VIDEO)

Nejviditelnější budova Aera, která je zároveň vstupní branou do areálu, se dočkala celkové rekonstrukce. Do jejích prostor se přestěhoval celý management společnosti spolu s administrativním personálem.

Rekonstrukce administrativní budovy „Pentagon“ je součástí širšího plánu rozvoje firmy, jenž zahrnuje obnovu výroby letounů jako součásti stoleté tradice Aera, investic do infrastruktury a několika dalších iniciativ. Mezi ně patři i investice do zlepšování zázemí pro zaměstnance, sociálních služeb či rozšíření rozvojového programu lidských zdrojů.

Opravený „Pentagon“ je nyní novým hlavním sídlem firmy. Díky investici je budova energeticky úspornější, což má pozitivní efekt na provozní náklady a také na životní prostředí. Z roční spotřeby 262 kWh na metr čtvereční se "Pentagon" dostal na 165 kWh na metr čtvereční, jedná se tedy o úsporu 37 %. Energetickou efektivitu celého areálu zvýšila také instalace kogenerační jednotky, která vyrábí elektřinu a teplo zároveň. Přínosem je vysoká efektivita výroby až 98 % a s tím související snížení emisí skleníkových plynů na jednotku vyrobené energie.

Kontakt

Tobiáš Tvrdík, PR manažer

tobias.tvrdik@aero.cz, +420 731 624 842

Přiložené obrázky