Aero poprvé na veletrhu LAAD 2017 v Rio de Janeiru

Na začátku dubna se Aero prvně zúčastnilo veletrhu LAAD v brazilském Rio de Janeiru. Během čtyřdenní výstavy Aero pokračovalo v propagaci nového L-39NG, byl to ale také první veletrh, na němž Aero začalo opět aktivně nabízet a prezentovat prověřený bitevník L-159. Řada vystavovatelů i hostů chválila moderní a elegantní design stánku.

V rámci veletrhu se delegáti Aera opakovaně setkali s ministrem obrany Brazílie Jungmann Pintem i jeho náměstkem pro zbrojní výrobu Corrêa Basíliem za cenné spoluúčasti náměstka ministra obrany ČR Tomáše Kuchty. Proběhla také schůzka s ministrem obrany Mauritánie Mamadou Bathiou a velitelem mauritánského letectva. Uskutečnila se jednání s vysokými úředníky ministerstev obrany Argentiny, Portugalska a Angoly. Aero pokročilo v propagaci L-39NG i L-159 při setkáních s veliteli letectev Guatemaly, Hondurasu, Ekvádoru, Bolívie a Paraguaye i delegátů vzdušných sil Mexika, Chile, Uruguaye, Salvadoru, Nikaraguy, Dominikánské republiky, Španělska a Senegalu.

Aero spoluorganizovalo prezentaci českého obranného průmyslu formou večerního koktejlu, připraveného za laskavé spolupráce velvyslanectví v Brasílii, kanceláře CzechTrade v Sao Paulu a skvělé pomoci pplk. Božka, prvního a zatím jediného českého vojenského přidělence v Latinské Americe. Příjemnou společenskou akci v hotelu Windsor Marapendi, kde se hostitelské role ujal pan náměstek Kuchta, si pochválili mezi jinými velitel guatemalského letectva, generál Ruiz Serovic či generál Flamenco Sevilla, podnáčelník generálního štábu salvadorských ozbrojených sil.

Nová L-39NG je vhodným kandidátem na cvičný letoun pro řadu zemí v regionu Latinské Ameriky, a stejně tak pokročilý bitevník L-159 představuje pro jejich vzdušné síly zajímavé řešení, Aero proto v tomto regionu aktivně působí a vidí v něm pro oba své produkty velký potenciál. Vlajkovým kooperačním programem Aera je ostatně spolupráce na novém transportéru KC-390 brazilského národního klenotu Embraer, vyvíjeném a vyráběném spolu s Brazílií, Argentinou a Portugalskem.

Přiložené obrázky