Aero na Dnech NATO poprvé v roli generálního partnera (VIDEO)

16. – 17. září, Ostrava – Na Letiště Leoše Janáčka se za účasti 17 zemí odehrála největší bezpečnostní přehlídka ve střední Evropě – Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR. Součástí leteckých ukázek byly také letouny vyrobené v Aeru.

Počínaje letošním ročníkem je Aero Vodochody generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě. Největší letecký výrobce v České republice se stal nejméně na tři roky nedílnou součástí velkolepé vojenské přehlídky. Součástí prezentace Aera byla i statická ukázka letounu L-39CW, remotorizované verze Albatrosu vybaveného moderní avionikou. Verzi letounu vybaveného motorem Williams FJ44 bude mít Aero připravenou pro potenciální zákazníky na konci letošního roku.

Na Dny NATO letos dorazilo do Ostravy navzdory nepříznivému počasí asi 90 tisíc diváků. Aero je hrdé na to, že může být součástí této jedinečné a velmi populární události. „Na dnech NATO se scházejí delegace z mnoha zemí světa, každý rok roste účast vystavujících i zájem veřejnosti. Proto je pro Aero Vodochody účast na této akci velmi důležitá. Chceme tím říct, že jsme tady a že reprezentujeme to nejlepší z českého leteckého průmyslu,“ řekl prezident Aera Giuseppe Giordo.

 

Přiložené obrázky